Adana sıcağına dayanamayan sürücülerden araçlarına ev tipi klima! İstanbul’dan gelen bile var

Tüm zamanların Haziran ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı Adana’da eski model klimasız araç sahiplerinin imdadına Kozanlı bir tamirci yetişti.

Kozan Oto Sanayi Sitesinde 13 yaşından bu yana oto tamirciliği yapan Mustafa Yücel, ‘Benim bir eski model otomobilimde ısınma, hararet sıkıntısı vardı bu sorunu çözmek için geliştirdiğim sistem şimdi klimasız araçların imdadına yetişti. Bu Universal sistem diye geçiyor biz bunu eski model otomobillere parçaları bir araya getirerek 12 volt elektrikle çalışan klima sistemine dönüştürdük. Günde 2 araca takabiliyoruz. Şu an 4 aracımız sırada. Biri Kadirli’den biri İstanbul’dan geliyor. Sorunsuz çalışıyor 40-45 bin TL bir maliyeti oluyor’ diye konuştu.

84 model aracına klima taktıran Ramazan Karakurt “Şu an Adana çok aşırı sıcak. Araba ile çalışamıyorum, ben de burada esnafım sorunsuz çalıştığını gözlemledim ve aracıma taktırmaya geldim” dedi.

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

EŞİNE DESTEK İÇİN SANAYİ SİTESİNDE TEK KADIN ÇALIŞAN OLDU

Eşinin siparişlere yetişememesi üzerine eşine destek için sanayiye gelen ve Kozan Sanayi Sitesinin tek kadın esnafı olan Fatma Yücel ise “Eşim taleplere yetişmekte zorlanıyordu ben de ona destek için işlerine yardım etmek için yanına geldim. Ona yardımcı oluyorum. Çok güzel yorumlar alıyoruz” diye konuştu. (İHA)

TERMOMETRELER 42 DERECEYİ GÖSTERDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz gün Türkiye genelinde sıcak havanın etkisini göstereceği uyarısı yapmıştı. Adana’da dün termometreler güneş altında 42 dereceyi gösterdi.

Dışarı çıkanlar parklara ve gölgelik alanlara gitti. Sokak hayvanları da gölgelik alanlarda uyurken, güvercinler süs havuzlarının başından ayrılmadı. Sokakta çalışmak zorunda kalanlar ise zor anlar yaşadı. (Nuri PİR-Eser PAZARBAŞI/DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir