16 GB RAM’li Xiaomi 15 ortaya çıktı! İşte özellikleri

Xiaomi 15 serisi önümüzdeki aylarda Çin’de görücüye çıkacak. Bu kapsamda ortaya çıkan son sızıntılar Xiaomi 15 modelinin teknik özelliklerini gözler önüne serdi. Telefonun Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinden güç alan ilk modellerden olması bekleniyor.

Xiaomi 15 özellikleri: 1.5K ekran, 50 Megapiksel kamera ve dahası

Sızıntılara göre Xiaomi 15; 1.5K çözünürlüklü LTPO AMOLED düz ekrana sahip olacak. Ekranın 120Hz yenileme hızı sunacağı da söyleniyor. Kamera tarafında ise Xiaomi 15’in 1/1.3 inç sensör boyutuna sahip 50 Megapiksel ana kameraya yer vereceği belirtildi.

Üçlü arka kamera modülünü barındıracak cihaz, 50 Megapiksel ultra geniş ve 50 Megapiksel 3x telefoto sensörle gelecek. Xiaomi 15’in 16GB RAM ve 1TB depolama alanına yer vereceği de belirtildi. Snapdragon 8 Gen 4’ten güç alacağını hatırlatalım.

Yeni yonga setinin NUVIA çekirdekleri ile piyasaya sürülecek ilk işlemci olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte üreticinin işlemcide 2 adet NUVIA Phoenix I ve 6 adet NUVIA Phoenix M çekirdeğe yer vermesi bekleniyor.

Sızıntılar ayrıca telefonun ekran içi parmak izi tarayıcısına ve stereo hoparlöre sahip olacağını ortaya koydu. Xiaomi 15’in siyah ve beyaz dahil olmak üzere dört farklı renk seçenekleriyle satışa çıkacağı bildirildi. Ayrıca standart modelin cam arka panel kullanılacağı, ancak deri tasarım tercih edeceği de söyleniyor.

İddialara göre Xiaomi 15, selefinden daha yüksek fiyatlara satılacak. Benzer bir durumun Pro modeli için de geçerli olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir